A foci örök szerelem – a miniszterelnök számára is!
Nyitókép forrása: Origo/Csudai Sándor
„A felcsúti Gödröstől a Pancho Arénáig” – ez az alcíme annak a kétkötetes kiadványnak, amely a felcsúti labdarúgás történetét dolgozza fel. A szerzőpáros egyik tagja, Oláh János a Felcsút korábbi kapusa (kit a könyvbemutatón megjelent Orbán Viktor miniszterelnök „gyermekkora legendás játékosaként, a felcsúti labdarúgás élő lelkiismeretének” aposztrofált a Magyar Nemzet cikke szerint), az elmúlt évtizedekben számos tisztséget betöltött a helyi klubnál, a könyvhöz pedig hihetetlen mennyiségű sporttörténeti érdekességet gyűjtött össze, míg a szomszédos településen, Alcsútdobozon élő újságíró, Zsohár Melinda olvasmányos formába öntötte, és
helyrajzi ismeretekkel, helyi kultúrtörténettel, illetve a falusiak visszaemlékezéseivel színesítette, gazdagította a sporttörténeti ismeretanyagot.
Orbán Viktor a könnybemutatón többek között elmondta: „Sohasem lehet tudni, miből lesz a cserebogár.
Amikor összegyűltek a futballra alkalmas falusi fiatalok, nem gondolhatták, hogy száz év múltán az Európa-bajnokságra készülő válogatottban három olyan játékos is lesz, aki Felcsúton nevelkedett. (Kleinheisler László, Nagy Zsolt, Sallai Roland – a szerk.)
Másodszor, múlt nélkül nincs jövője a magyar futballnak sem. Ha egy ország elfelejti a múltját, nem lesz mire felépíteni” A miniszterelnök (aki cseppet sem mellékesen – a korábbi szövetségi kapitánnyal, Mezey Györggyel, a Puskás Akadémia egyik alapítójával együtt) a könyvbemutató végén azt is bejelentette: „Támogatjuk, hogy minél több faluban, kistelepülésen elkészüljön a helyi sporttörténetet feldolgozó kiadvány. Ahol erre a jövőben a helyiek forrásokat fordítanak, a kormány a kultusztárca révén ugyanolyan összeggel száll be a költségekbe!”